POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

IMG_043114 czerwca 2019 roku w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość –  pożegnanie absolwentów klasy ósmej. Wyjątkowa, bo przez dwa lata takiej nie było , a jeszcze bardziej wyjątkowa ze względu na fakt, że jest to pierwsza ósma klasa po kilkunastoletniej przerwie.

Ósmoklasiści przygotowali uroczystość, która składała się z dwóch części – oficjalnej i artystycznej. Na początku powitali wszystkich zgromadzonych, potem odśpiewaliśmy hymn po którym nastąpiło przekazanie sztandary młodszym kolegom z klasy siódmej. Kolejnym punktem części oficjalnej było złożenie ślubowania, a potem pan dyrektor Tomasz Paluch wraz z wychowawczynią panią Lucyną Tułak wręczyli uczniom dyplomy, wyróżnienia i nagrody. Następnie wręczone zostały gratulacje i podziękowania dla rodziców.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ artystyczny, który rozpoczął się polskim tańcem narodowym – polonezem. Potem wiersze, piosenki podziękowania dla wszystkich, którzy sprawili, że nowa i obca kilka lat temu szkoła stała się bliska sercu i przyjazna. Nie zabrakło też podziękowań dla rodziców bez których nie mogliby wykonać tego pierwszego kroku w dorosłość. Były kwiaty, czekoladowe serca i słowa „przepraszam” i „dziękuję” odmieniane przez przypadki.

Uczniowie na pożegnanie przygotowali prezentację w której nie zabrakło zdjęć z różnych etapów nauki w szkole i różnych w przeróżnych sytuacjach. Pokazali, że chociaż nie byli pokornymi dziećmi, ale nadawali ton życiu szkolnemu. W czasie oglądania prezentacji niejedna łza popłynęła po policzku i uczniów,  i nauczycieli i rodziców, ale nikt nie wstydził się swojego wzruszenia przecież to koniec pewnego etapu, kilkuletniej współpracy, codziennych zmagań, czasem przekomarzania, ale częściej radości. Jest co wspominać i będzie o czym pamiętać.

Po wzruszeniu przyszedł czas na humor i skecz „pt.: „Gdyby do szkoły chodziły anioły”. Na koniec uczniowie zaprosili wszystkich nauczycieli do wspólnego zdjęcia i przy okazji wręczyli każdemu anielskie skrzydełka za anielską cierpliwość.

Ósmoklasistów w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali uczniowie klasy siódmej. Życzenia wielu sukcesów i samych dobrych decyzji przekazali wierszem i piosenką.

Po uroczystym apelu wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców ósmoklasistów.

Drodzy ósmoklasiści,  choć dotarliście do mety ważnego etapu  życia, musicie pamiętać, że „do mety przybywa się tylko  po to, aby wyruszyć w dalszą drogę”. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pamiętając, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym. Życzymy Wam  szczęścia, wytrwałości , radości  oraz sukcesów i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów. POWODZENIA!

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzczonowie