DZIEŃ DZIECKA 2019

dofinansowanie-do-wymiany-piecow-program-zorza-wfosigw-wfos

„Dzieci to nie książeczki do kolorowania. Nie da się wypełnić ich naszymi ulubionymi kolorami.”

Tradycją naszej szkoły jest obchodzenie Dnia Dziecka. W każdym roku ma on nieco inną formę, ale zawsze jest wesoło i radośnie. I nawet my – dorośli w tym dniu odnajdujemy w sobie pierwiastek dziecka i bawimy się nie gorzej niż nasi wychowankowie. Zdając sobie sprawę, że dzieciaki na co dzień mają wiele obowiązków – nauka, zadania domowe, referaty, często zajęcia dodatkowe, a czas wolny najczęściej spędzają przy komputerze i z telefonami komórkowymi w ręku, zawsze dbamy o to, aby w dniu Ich święta dać im totalny wycisk fizyczny – rozgrywki i zawody sportowe w przeróżnej postaci i konfiguracji, gra w piłkę, zabawy na placu zabaw. Aż miło popatrzeć na czerwone jak burak twarze, ale oczy zadowolone i radosne mówią wszystko – jest super! A wiecie jak po takim wysiłku smakują kiełbaski z grilla?! Pychota!

My dorośli, pamiętajmy, że słowa na początku tekstu zawierają samą prawdę – nie kształtujmy dzieci według własnego „widzimisię”. Pozwólmy im podejmować decyzje, słuchajmy co mają do powiedzenia. Jeśli popełnią błędy nauczmy ich wyciągać z nich wnioski. Wychowujmy mądrze.

Wszystkim dzieciakom życzę dużo uśmiechów, samych radosnych dni i wszystkiego najlepszego!

17 czerwca 2019r.

W czerwcu uczniowie klas IV – VIII byli na szkolnej wycieczce. Tradycją naszej szkoły są wycieczki na zakończenie roku szkolnego, w tym roku była ona ściśle związana z programem realizowanym w roku szkolnym 2018/2019 „Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej”. W zawiązku z tym na wycieczkę wybraliśmy się w Góry Świętokrzyskie. Było wyjście na Święty Krzyż, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, oglądanie panoramy gór, gołoborzy z tarasu widokowego i zwiedzanie jaskini”Raj”.