JAK WSPANIALE – JUŻ WAKACJE!

W środę 19 czerwca 2019 roku zakończył się oficjalnie rok szkolny 2018/2019. Z tej okazji spotkaliśmy się wszyscy – uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście na sali gimnastycznej. Na początku pan dyrektor Tomasz Paluch powitał przybyłych gości – proboszcza parafii Sokolina księdza kanonika Tadeusza Śliwę oraz Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec pana Sławomira Kowalczyka i wszystkich zebranych. Następnie najmłodsi uczniowie zaprezentowali się w krótkim programie artystyczny podczas którego przypomnieli nam o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania się w czasie wakacji. Jak wiadomo wakacje to czas odpoczynki i rozluźnienia, dlatego nigdy nie za dużo przypominania o tym jak bezpiecznie należy spędzać czas wolny.

Dalsza oficjalna część spotkania rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie pan dyrektor poprosił o zabranie głosu pana burmistrza Sławomira Kowalczyka. Pan burmistrz pogratulował wszystkim promocji do klas wyższych, a ósmoklasistom ukończenia szkoły podstawowej. Życzył również wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji oraz porcji solidnego odpoczynku przed kolejnymi wyzwaniami, które czekają na nas w nowym roku szkolnym.

Delegacja uczniów w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała panu burmistrzowi za cały rok opieki nad naszą szkołą i życzyła wielu sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Gratulacje i życzenia złożył wszystkim również ksiądz kanonik Tadeusz Śliwa. Przypomniał również, aby w czasie wakacji nie zapominać o modlitwie i kościele.

Za opiekę duchową i wsparcie uczniowie podziękowali księdzu proboszczowi wręczając kosz kwiatów.

Potem przyszedł czas na „rozliczenie”, czyli wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień. Na początek nagrody dla osób, które reprezentowały szkołę w konkursach religijnych. Nagrody z rąk księdza proboszcza otrzymali: Maja Kowalska, Sylwia Rajczak, Magdalena Warszawa, Magdalena Jach, Daniel Kozera, Szymon Jagielnik, Zuzanna Szafranek.

Potem ci, którym nie było pod górkę do szkoły i nie opuścili albo żadnego dnia albo tylko kilka lekcji – wyróżnienia za 100% i wzorową frekwencję otrzymali: Maja Kowalska, Jakub Mącznik, Weronika Minior, Iwona Minior, Jakub Grzywna, Dominik Kowalski, Bartosz Jeżewski, Igor Witkowski, Aleksandra Bątkowska, Oliwia Mazurek –Tyrpuła, Emilia Domagała, Klaudiusz Sztaba, Julia Mącznik, Bartłomiej Madej,  Wiktoria Borzęcka, Daniel Kozera, Kacper Kowalski.

W dalszej kolejności osoby, które wyróżniły się ilością przeczytanych książek, czyli Nikodem Kukulski, Oliwia Madej, Zuzanna Szafranek, Tatiana Witkowska.

Następnie dyplomy dla uczennic, które z sukcesami reprezentowały szkołę w konkursach wokalnychEliza Fetela, Kinga Leśniewska, Magdalena Jach, Julia Kopeć.

Kolejne wyróżnienia wręczone zostały licznej grupie uczniów reprezentujących szkołę w turniejach i zawodach sportowych: Julia Paluch, Filip Paluch, Maja Kowalska, Jakub Mącznik, Sebastian Mącznik, Nikola Kukulska, Sandra Parada, Magdalena Juszczyk, Magdalena Warszawa, Nikola Parada, Julia Górak, Magdalena Jach, Emilia Domagała, Julia Kopeć, Klaudia Pszczoła, Klaudiusz Sztaba.

Na koniec wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie:

Klasa „0” – Aleksandra Kłos, Natalia Kocińska, Bartłomiej Jedynak

Klasa I – Kacper Kowalski, Tatiana Witkowska, Zuzanna Szafranek, Dawid Gruszka

Klasa II – Emilia Sowińska, Krzysztof Mystek

Klasa III – Wiktoria Borzęcka, Szymon Skowron, Marcel Porębski, Oliwia Madej

Klasa IV – Julia Mącznik, Zuzanna Mystek, Szymon Wilk

Klasa V – Magdalena Jach, Julia Kopeć

Klasa VI – Magdalena Warszawa, Jakub Grzywna, Iwona Minior, Nikola Parada,   Szymon Kowynia

Klasa VII – Kacper Grzywna, Weronika Minior, Patrycja Łudzik

Klasa VIII – Maja Kowalska, Sylwia Rajczak, Julia Paluch

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku szkolnym.

Ostatnie nagrody to kosze słodkości dla największych „czyściochów”. W tym roku konkurs czystości wygrała klasa VII. Gratulujemy.

Po wręczeniu wszystkich wyróżnień i dyplomów uczniowie podziękowali panu dyrektorowi za opiekę, troskę i dobre rady.

Na koniec wszyscy udali się z wychowawcami do klas, gdzie wręczone zostały świadectwa i pożegnaliśmy się na dwa miesiące.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzę udanych, bezpiecznych wakacji. Nie zmarnujmy ani jednej chwili wolnego czasu i zregenerujmy siły, bo nie tylko nauczyciele wyglądają tak jak biedna sowa na zdjęciu, uczniowie też są zmęczeni. Tak więc dobrego odpoczynku, a  po wakacjach wracamy z nową energią i zapałem do pracy.

sowy-1024x1024

UDANYCH WAKACJI!