SUKCES W TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

12 maja w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz popularyzowanie przepisów ruchu drogowego.

Gminę Opatowiec reprezentowała nasza szkoła:

grupa młodszych: Barbara Grudzień, Eliza Fetela, Jakub Rams, Daniel Kozera;

grupa starszych: Julia Kopeć, Magdalena Jach, Anita Rytwińska.

Zmagania uczestników z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej nadzorowali funkcjonariusze asp. szt. Mariusz Żulichowski i mł. asp. Monika Cichy.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy teoretycznej, dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego. Druga część, praktyczna, sprawdzała umiejętność jazdy rowerem na torze przeszkód.

Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy:

Grupa I – uczniowie szkół podstawowych młodsi 10 – 12 lat,

Grupa II – uczniowie szkół podstawowych starsi – 13 – 15 lat

Grupa naszych młodszych uczestników była bezkonkurencyjna. Okazali się najlepszą drużyną i zajęli I miejsce. Będą reprezentować powiat kazimierski na zawodach wojewódzkich. Indywidualnie najlepszy w tej grupie był Jakub Rams, który w nagrodę otrzymał rower.

Uczniowie starsi też poradzili sobie bardzo dobrze i stanęli na podium zajmując II miejsce.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kazimierzy Wielkiej kom. Tomasz Zwolski, Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej Pan Robert Głogowiecki, Pan Robert Płaszewski reprezentujący Gminę Kazimierza Wielka pogratulowali uczestnikom i wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

My również serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.