SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

„Warto żyć jak w noc Świętego Mikołaja, aby wierzyć, że każdy nowy dzień jest prezentem…”

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec – pana Sławomira Kowalczyka oraz Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach – pana Józefa Cepila dzieci z klas I-III pojechały 8 grudnia 2022 do Domu Kultury w Opatowcu, na spotkanie z Mikołajem. Wcześniej odbyły się przygotowania do wyjazdu – dzieci ćwiczyły piosenki i wiersze, aby dobrze wypaść przed tak znakomitym gościem.

W wydarzeniu, prowadzonym przez panią Dyrektor Instytucji Kultury -Beatę Adamczyk, uczestniczyli też Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kazimierzy Wielkiej – Janusz Skoczek, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy – Łukasz Marzec, Proboszcz Parafii Rogów – ks. Adam Dziadek, Dyrektorzy szkół – Lucyna Tułak i Tomasz Paluch oraz nauczyciele i  uczniowie.

Występy dzieci były bardzo udane. Potem nastąpił konkurs wiedzy o Świętym Mikołaju, ze słodkimi nagrodami za odgadnięte zagadki. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale. Na zakończenie Śnieżynki obdarowały jeszcze wszystkie dzieci słodyczami od Pana Burmistrza.  Nie zapomniały też o dzieciach, które zostały w szkole i nie uczestniczyły w spotkaniu. Ku naszemu zaskoczeniu nagle do szkoły wkroczyły miłe panie Śnieżynki i odwiedziły każdą klasę, przynosząc słodkie upominki. Dziękujemy!

Przy okazji tego wydarzenia, po spotkaniu z Mikołajem nastąpiło uroczyste wręczenie upominków-książek uczniom pierwszej klasy naszej szkoły. Wychowawczyni – pani Małgorzata Woźniak każdemu z dzieci wręczyła pięknie opakowaną książeczkę.  Dzieci otrzymały książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”, finansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma na celu upowszechnianie i rozwój czytelnictwa od najmłodszych lat, kiedy to rozpoczyna się nauka rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aby w końcu  z przyjemnością zagłębić się w lekturze.