NA DZIEŃ CHŁOPAKA…PIECZONE ZIEMNIAKI

28 września Święto Pieczonego Ziemniaka w połączeniu z Dniem Chłopaka w naszej szkole było okazją do wspólnej zabawy. O wszystko zadbały dziewczęta z Samorządu Szkolnego pod czujnym okiem przewodniczącej Oliwii Madej. Na początek wesoło odśpiewane „Sto lat!” w poszczególnych klasach, następnie słodki poczęstunek – domowe babeczki, słodycze. Pizzeria również dostarczyła zamówienie na czas. Nie zabrakło oczywiście upominków ze specjalną dedykacją dla klasowych przystojniaków.

Gdy słońce osuszyło rosę, starsi uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się przy ognisku aby upiec ziemniaki, młodsi natomiast rozpoczęli turniej gier i zabaw na boisku szkolnym. Z głośników popłynęła muzyka. Potem grupy wymieniły się. Śmiechom i okrzykom radości nie było końca. Najedzeni i lekko zmęczeni przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie czekał już prowadzący turniej ,,Jeden z dziesięciu”. Wylosowano uczestników -5 dziewczynek i 5 chłopców. Zmagania trwały dość długo, ostatecznie wygrała uczennica klasy czwartej- Amelia Kobierska.

Jak zwykle promowane były zasady fair play i wartości sportowe.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wiele radości  i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący ogniskiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Maria Pawłowska