ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2023

W piątek 10 listopada odbyła się uroczysta akademia dla uczczenia 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego włączając się tym samym po raz kolejny do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Potem przyszedł czas na wzruszający występ pod hasłem „Była, jest, będzie…” przygotowany przez uczniów klasy czwartej pod kierownictwem p. Anny Kaczmarczyk i p. Marzeny Baran. Wszyscy zebrani z przejęciem słuchali wierszy i opowieści żołnierzy (w prawdziwych mundurach) oraz „uczestnika” historycznych wydarzeń. Całość dopełniała dekoracja w barwach narodowych, którą wykonali uczniowie klasy ósmej. Występ przeplatany był porywającymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu zespołu wokalnego, któremu akompaniował jego opiekun p. Wiesław Tomal. Na zakończenie wystąpił nasz nowy, młody talent – Franciszek Gil, z utworem pt. „Deszcz jesienny”, zagrany na akordeonie. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała uczniom i opiekunom za piękne występy i odniosła się do słów „tytułowych”, mówiąc jak bardzo obecnie potrzebny jest patriotyzm w postawach młodych ludzi, którzy w przyszłości będą nadawać kierunek losom naszej Ojczyzny.

11 listopada kontynuowaliśmy świętowanie uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości w Opatowcu oraz biorąc udział we mszy za Ojczyznę w kościele parafialnym w Sokolinie.

Izabela Bryła