NAD STAJENKĄ GWIAZDA ŚWIECI

IMG_4655

I pomyśl, jakie to dziwne, że Bóg miał lata dziecinne, matkę, osiołka, Betlejem.

Jan Twardowski

Za chwilę Wigilia i Boże Narodzenie, a potem Nowy Rok. Zgodnie z naszą szkolną tradycją w ostatnim dniu nauki szkolnej przed zimową przerwą świąteczną spotykamy się na jasełkach i klasowych wigiliach. Nie inaczej było w tym roku. Jasełka przygotowane przez uczniów z klas 0- VII oraz przedszkolaki pod kierunkiem pani katechetki Anny Pudłowskiej oraz pani Izabeli Bryły przypomniały nam o co tak naprawdę chodzi w świętach – nie porządki, prezenty czy pyszne jedzenie, ale przeżycie duchowe i radość z Narodzenia Jezusa – „Przyszedł, aby nam pomóc żyć: żeby poprzez naszą małość, podłość, nędzę, poprzez chęć prześlizgnięcia się przez świat w wygodzie i spokoju potrafiła się przebić nasza wspaniałość; żebyśmy, mali spryciarze, potrafili rzucić na szalę służby Dobru – siebie samych.” (ks. Mieczysław Maliński).

Na nasze świętowanie przybyli bardzo mili goście – proboszcz parafii Sokolina – ksiądz kanonik Tadeusz Śliwa, wójt Gminy Opatowiec – pan Sławomir Kowalczyk oraz radny powiatu kazimierskiego pan Marian Gruszka. Wszyscy złożyli życzenia uczniom, rodzicom i nauczycielom – zdrowych i spokojnych świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Ostatnim punktem naszego spotkania było wręczenie upominków wszystkim uczniom, którzy wykonali stroik świąteczny. Konkurs zorganizowała pani Małgorzata Woźniak. Odzew był niesamowity. Stroików przybywało z dnia na dzień, a każdy kolejny coraz bardziej oryginalny i niesamowity, a wszystkie przepiękne. Gratulujemy pomysłowości i pracowitości.

Na zakończenie pan dyrektor – Tomasz Paluch złożył gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia radosnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz spełnienia najskrytszych marzeń w Nowym Roku.

Potem wszyscy udali się do klas na spotkanie opłatkowe. Po złożeniu sobie życzeń i połamaniu się opłatkiem,  wspólnie z wychowawcą i rodzicami zasiedli do klasowych wigilii. Potem przyszedł czas na wspólne kolędowanie. W tak miłej, świątecznej atmosferze zakończyliśmy dzień 22 grudnia i mogliśmy spokojnie udać się do domów na zimowy, świąteczny odpoczynek.

Dziś było już bardzo wiele życzeń, ale jeszcze jedne ode mnie

Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Życzę aby upłynęły w spokoju, radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich osób. A Nowy Rok  niech spełni wszelkie marzenia, niech będzie pełen optymizmu, wiary, szczęścia zdrowia i powodzenia.