SERDECZNE ŻYCZENIA – PRZEDSZKOLAKI DLA BABCI I DZIADKA

IMG_9220

„DZIADKOWIE

są wspaniałą mieszanką śmiechu, opiekuńczych gestów,  pięknych opowieści i miłości…”

Dnia 15 lutego 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka przygotowana przez dzieci pod czujnym i troskliwy okiem pani Justyny Krupa i pani Magdaleny Trojan. Swoje święto Dziadkowie obchodzą w styczniu, ale niestety panosząca się grypa opóźniła nieco nasze świętowanie.

Na spotkanie bardzo licznie przybyli zaproszeni Dziadkowie. Na początku pan dyrektor Tomasz Paluch powitał wszystkich gości oraz złożył serdeczne życzenia Babciom i Dziadkom w imieniu własnym oraz burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec pana Sławomira Kowalczyka, któremu liczne obowiązki niestety nie pozwoliły na przybycie na naszą uroczystość. Wśród gości była pani Dorota Domoń, która wystąpiła w „podwójnej” roli – Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Opatowiec i Babci oraz pan Marian Gruszka – członek Rady Miejskiej Opatowiec i zarazem Dziadek.

Po powitaniu przyszedł czas na występy. Przedszkolaki bowiem już z niecierpliwością czekały na moment kiedy będą mogły zaprezentować się swoim Babciom i Dziadkom. Były wierszyki, piosenki i tańce. Ukochanym Babciom i Dziadkom wnuczęta dziękowały za cierpliwość, opiekę, oraz miłość jaką od nich otrzymują. Kończąc swój występ dzieci razem złożyły życzenia: „Babciom i dziadkom życzenia dziś składamy,  dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności,  byście nam sto lat żyli i nami się cieszyli …” Nietrudno sobie wyobrazić, że występy przedszkolaków wywołały gromkie brawa, dużo uśmiechów i śmiechu szczególnie podczas piosenki o „nieposłusznym dziadku, który nawet babci nie słucha”, ale też i łzy wzruszenia. Na koniec dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane upominki oraz laurki.

Po występie dziadkowie wraz z wnukami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W imieniu wszystkich dziadków pan  Marian Gruszka podziękował za przygotowanie uroczystości.

„Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie.”