DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2021

1611387502465

Pan Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył Babcię i Dziadka”

Większość z nas najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa wiąże ze swoimi dziadkami. Wspominamy ich jako osoby, które zawsze miały dla nas czas, które traktowały nas, jak ósmy cud świata, na których zawsze mogliśmy liczyć, które kochały nas bez względu na wszystko, bez stawiania wymagań i oceniania. Dziadkowie przekazują dzieciom wiedzę o życiu i świecie. Zaraz po rodzicach są pierwszymi nauczycielami dziecka. Ich relacja jest łatwiejsza ze względu na brak obarczenia obowiązkami czy powinnościami wobec dzieci – jak mówił amerykański poeta Ogden Nash – „Gdy dziadkowie wchodzą drzwiami, dyscyplina wylatuje przez okno”.

Dziadkowie i wnuki mają swoje tajemnice. Mają swoje sprawy.

To dziadkowie mają do dzieci więcej cierpliwości i są bardziej wyrozumiali. Ich miłość jest bezwarunkowa. To dziadkowie potrafią miliony razy powtarzać odpowiedź na to samo pytanie, czytać setki razy tą samą ukochaną książeczkę. To dziadkowie nie krzyczą, nie krytykują, nie wymagają, nie pouczają. To dziadkowie najlepiej opowiadają bajki i nigdy się nie śpieszą, mogąc zapewnić dziecku 100 % uwagi, czyli to o co ono najbardziej zabiega. Ich rola w kształtowaniu osobowości małego człowieka jest nieoceniona.

Dlatego uczmy swoje dzieci od najmłodszych lat, żeby ceniły swoich Dziadków i okazywały Im miłość i szacunek. A szczególnie powinni o Nich pamiętać w dniu Ich święta.

Tak jest w naszej szkole. Dzień Babci i Dziadka to święto o którym nigdy nie zapominamy. Tak było i w tym roku. Chociaż ze względu na pandemię nie mogliśmy Szanownych Babć i Dziadków zaprosić do szkoły, ale uczniowie klas I – III z pomocą swoich pań przygotowali dla swoich Dziadków upominki, które wręczyli Im w domach. Przedszkolaki oprócz upominków przygotowały również występ artystyczny – piosenki, wiersze i taniec – który został nagrany i przesłany Dziadkom.

Zdjęcia upominków i występów przedszkolaków w Galerii.

Wszystkim Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości i pogody ducha oraz miłości i szacunku, a także pociechy z wnuków.