POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW, CZERWIEC 2021

„Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości.”
Amelia Earhart

 

W czwartek 24 czerwca pożegnaliśmy ósmoklasistów: Katarzynę Drobisz, Jakuba Grzywnę, Kacpra Jaglińskiego, Bartosza Jeżewskiego, Dominka Kowalskiego, Szymona Kowynię, Iwonę Minior, Nikolę Paradę, Magdalenę Warszawa, Igora Witkowskiego.

Na uroczystości obecni byli uczniowie klasy VIII i VII, grono Pedagogiczne i Rodzice ósmoklasistów. Na początku odśpiewanie hymnu państwowego. Potem słowa do już prawie absolwentów, ale jeszcze „swoich” uczniów skierował pan Dyrektor Tomasz Paluch. Z nostalgią wspominał dzień kiedy dokonywał pasowania Ich na uczniów naszej szkoły w klasie pierwszej. I dziwił się, że te osiem lat tak szybko minęło. Pan dyrektor pogratulował wszystkim ukończenia szkoły podstawowej, zwracając uwagę, że to kolejny z wielu etapów w Ich życiu, który przechodzą. Życzył ósmoklasistom wytrwałości, cierpliwości, systematyczności i pracowitości. Podkreślając, że jeśli zachowają te zasady to Ich życie będzie pasmem sukcesów, a ludzie będą ich cenić i szanować.

Po przemówieniu pana Dyrektora ósmoklasiści przekazali sztandar swoim młodszym kolegom z klasy siódmej,  a następnie złożyli uroczyste ślubowanie.

Potem przyszedł czas na ostatni już w tej szkole występ uczniów klasy ósmej. W przygotowanym programie nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i młodszych kolegów. Przez dziewięć lat wspólnej przygody stanowiliśmy przecież szkolną rodzinę, w której  – jak to w rodzinie – nie brakowało dobrych, miłych, ale czasem też trudnych chwil. Wszystkie jednak wspominane będą z rozrzewnieniem i uśmiechem. Do podziękowań uczniowie dołączyli kwiaty.

W dalszej części spotkania siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki życząc samych sukcesów w nowych szkołach.

Potem przyszedł czas na dyplomy i nagrody – dla uczniów za osiągnięcia w nauce i zachowaniu, za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za frekwencję.

Oczywiście jak to słusznie stwierdziła wychowawczyni klasy ósmej pani Maria Pawłowska – nie byłoby sukcesów dzieci, gdyby nie rodzice – podziękowania i listy pochwalne otrzymali też rodzice ósmoklasistów.

Ostatnim punktem programu było wspólne oglądanie prezentacji  multimedialnej o latach spędzonych w szkole podstawowej przygotowanej przez Magdalenę Warszawa. Podczas oglądania było wiele emocji. Nie brakowało śmiechu, ale też tęsknoty i łez wzruszenia, może troszkę żalu za minionymi chwilami…

Na zakończenie uczniowie spotkali się ostatni raz w takim gronie przy słodkim poczęstunku.

 

Drodzy absolwenci!

Gratuluję Wam ukończenia szkoły podstawowej. Jesteście fantastycznymi młodymi ludźmi, przed którymi świat stoi otworem. Dotarliście do mety, ale czas ruszać w kolejną drogę po nowe doświadczenia i wyzwania. W imieniu swoim i wszystkich nauczycieli, z którymi  spotkaliście się w naszej szkole na przestrzeni minionych dziewięciu lat, życzę Wam wytrwałości, radości i wielu sukcesów, a także  wiary w swoje możliwości na kolejnych etapach swojej edukacji.