DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

IMG_3047

Dzień 12 listopada jest w naszej szkole Dniem Patrona – Jana Pszczoły „Wojnara” . Jest to dzień, w którym przypominamy kim był, jakie wartości były dla Niego ważne, jakimi zasadami kierował się w życiu i czym zasłużył na nadanie szkole Jego imienia.  Jest to również okazja do przemyśleń nad naszym postępowaniem, czy dziś bylibyśmy zdolni do poświęcenia własnego zdrowia i życia dla Ojczyzny? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jak pisała Wisława Szymborska „tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono”. Obyśmy nie musieli  nigdy sprawdzać się w czasie wojny. Wojna to zawsze wielkie zło i cierpienie ludzi. Bądźmy wdzięczni  patronowi naszej szkoły i Jego towarzyszom, że poświęcili swoje życie abyśmy my mogli cieszyć się wolnością.

Z okazji Dnia Patrona uczniowie pod kierunkiem pani Marii Pawłowskiej i pana Wiesława Tomala przygotowali  program artystyczny „Ja i Ojczyzna to jedno”. Uroczysty apel rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego w obecności pocztu sztandarowego. Następnie wysłuchaliśmy wierszy i piosenek patriotycznych oraz historii życia i działalności Jana Pszczoły.