BÓG RODZI SIĘ W NASZYCH SERCACH…JASEŁKA 2022

IMG_4245

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia – to właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”

22 grudnia, czyli ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym i wyjątkowym. Zgromadziliśmy się na uroczystym apelu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Uroczystość rozpoczęła się od kolędy w wykonaniu najmłodszej artystki –  Lei. Następnie pani dyrektor Lucyna Tułak przywitała wszystkich zebranych, a szczególnie szacownych gości: księdza dziekana  Tadeusz Śliwę – proboszcza naszej parafii oraz Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec pana Sławomira Kowalczyka.

Potem przyszedł czas na jasełka. Przepiękne przedstawienie przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Pani Lucyny Wieczorek, pana Wiesława Tomala i pana Krzysztofa Błacha przede wszystkim wprowadziło nas w świąteczny nastrój, ale też zachwyciło wszystkich widzów. Historia Bożego Narodzenia opowiedziana przez dzieciaki słowem mówionym i śpiewanym była wyjątkowa i niepowtarzalna. Wyjątkowość przedstawienia podkreślały fantastyczne stroje i przepiękna dekoracja, którą wykonała pani Izabela Bryła z pomocą uczennic z klasy VII i VIII.

Po jasełkach głos zabrał ksiądz dziekan, który życzył wszystkim zdrowych i błogosławionych Świąt spędzonych w gronie bliskich. Ksiądz dziekan podkreślił, że ważne jest aby  Bóg naprawdę narodził się w naszych sercach. Następnie głos zabrał pan Burmistrz, który pogratulował młodym artystom pięknych występów i życzył spokojnych, radosnych Świąt oraz wszystkiego najlepszego n nadchodzącym Nowym 2023 roku.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania tego uroczystego dnia oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia: jak najwięcej uśmiechu, radości, spotkań z bliskimi. Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego 2023 Roku.  Podkreśliła jak ważne są nasze polskie, chrześcijańskie tradycje i ich kultywowanie. Zachęcała również aby w tym wyjątkowym czasie spróbować otworzyć serca na drugiego człowieka. Bo jak mówiła Matka Teresa z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi    w ich samotności, jest Boże Narodzenie” – na tym właśnie polega prawdziwy charakter nadchodzących świąt.

Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkania wigilijne z wychowawcami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Jak zawsze Mamy przygotowały przepyszne potrawy wigilijne za co serdecznie dziękujemy.

I takim miłym, świątecznym akcentem rozpoczęliśmy zimową przerwę świąteczną. Wykorzystajcie ją na świętowanie w gronie rodziny, odpoczynek, ale też na nadrobienie ewentualnych zaległości w nauce.

Do zobaczenia 2 stycznia 2023 roku!