KONKURS „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

20171027_114158

27 października 2017 roku uczniowie z klasy V reprezentowali Gminę Opatowiec w XI edycji wojewódzkiego konkursu pn. „Bezpieczeństwo na Piątkę”.

Konkurs organizowany jest przez Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego KWP w Kielcach wspólnie z Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Wojewodą Świętokrzyskim. Konkurs ma charakter wieloetapowy i skierowany jest do uczniów klas V szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.

Celem konkursu jest:

  • utrwalanie wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz w ruchu drogowym,
  • promowanie zasady fair play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania,
  • przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu

Drużyna w składzie: Szymon Kowynia, Magdalena Warszawa i Igor Witkowski została wyłoniona w czasie I szkolnego etapu konkursu. II etap konkursu – powiatowy zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat ogólnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przygotowali również pracę plastyczną na temat: „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”.

Magda, Szymon i Igor współzawodniczyli z siedmioma innymi drużynami. Poziom konkursu był wysoki i niezwykle wyrównany i chociaż nie udało im się przejść do kolejnego etapu mogą być z siebie dumni, bo zaprezentowali się bardzo ładnie. Uczniów do konkursu przygotowywał pan dyrektor – Tomasz Paluch.

Gratulujemy!