ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

IMG_4355

Główną wartością w życiu nie jest to, co dostajesz. Główną wartością w życiu jest to, kim się stajesz. 

 Jim Rohn

26 października 2017 roku Krzysztof Czosnyka,  Eliza Fetela,  Barbara Grudzień,  Szymon Jagielnik,  Daniel Kozera, Nikodem Kukulski, Adam Mystek, Krzysztof Mystek i Emilia Sowińska zostali oficjalnie przyjęcie w poczet uczniów naszej szkoły.

Na wstępie uroczystości prowadząca Maja Kowalska – uczennica klasy siódmej powitała wszystkich gości: pana dyrektora, pracowników szkoły, uczniów, a szczególnie gorąco zaś bohaterów dnia oraz ich rodziców.  Potem zaprosiła nas do Królestwa Szkołolandii. Gwardzista uroczyście wprowadził i przedstawił miłościwie panującego w Szkołolanii Króla Ołówkosa i Jego Małżonkę Królową Ołówkową. Król wyglądał na surowego władcę, ale małżonka królewska od razu rozwiała nasze obawy, mówiąc, że tak naprawdę król ma iście gołębie serce. Nie oznaczało to jednak, że dzieciaki ot tak zostaną przyjęci do Królestwa Szkołolandii, oj nie. Musiały zdać egzamin – wykazać się znajomością języka polskiego,  geografii,  przyrody i historii oraz śpiewu i tańca, a także znajomością zasad savoir – vivre.  Ze wszystkimi zadaniami dzieciaki poradziły sobie świetnie, czym szczególnie zachwycona była małżonka króla, która obdarowała uczniów: darem uśmiechu, darem życzliwości, darem ostrożności i darem mądrości.  Dzieci turniej zakończyły sukcesem, ale para królewska postanowiła jeszcze sprawdzić czy rodzice na pewno wiedzą jakie czekają ich obowiązki. Złożyli oni uroczyste ślubowanie, że będą pamiętać, że dziecko jest ich skarbem i uczyć go szacunku do innych. Następnie Król Ołówkos przekazał berło panu dyrektorowi aby dokonał pasowania Krzysia, Elizy, Basi, Szymona, Daniela, Nikosia, Adasia, Krzysia i Emilki na uczniów. Zanim jednak stali się pełnoprawnymi uczniami ślubowali:

BYĆ DOBRYM POLAKIEM!

DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY.

UCZYĆ SIĘ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ.

STARAĆ SIĘ BYĆ DOBRYM KOLEGĄ.

SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM I NAUCZYCIELOM.

Dopiero wtedy pan dyrektor Tomasz Paluch mógł dokonać pasowania na uczniów. Pogratulował pierwszoklasistom oraz życzył samych sukcesów i tego aby w szkole zawsze czuli się dobrze i bezpiecznie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń od starszych kolegów i koleżanek z klasy II, którzy przekonywali że bycie uczniem naszej szkoły to duma i radość, a zdobywanie wiedzy jest przyjemnością. Miłym akcentem były pluszami i słodkości.

O „słodkie” zakończenie uroczystości zadbali rodzice wręczając rożki obfitości. Po oficjalnej uroczystości uczniowi klasy I i II wraz z wychowawczyniami i rodzicami udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.