ŚWIAT WOŁA S.O.S. – DZIEŃ ZIEMI 2018

IMG_5797

22 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Wymyślono go po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Chwila ekologicznego zastanowienia się ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

W Dniu Ziemi na całym świecie stowarzyszenia ekologiczne organizują  manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami – „A World without Plastic Pollution.”

W naszej szkole ekologia jest bardzo ważną sprawą. Jak dbać o naszą planetę wiedzą wszyscy od najmłodszych do najstarszych. W tym roku przedstawienie ekologiczne przygotowały przedszkolaki i uczniowie klasy „0”. Dzieciaki pod kierunkiem pani Justyny Krupy i pani Wandy Migasińskiej zaprezentowały przepiękny spektakl na temat zagrożeń ekologicznych oraz opowiedziały co każdy z nas może i powinien robić na co dzień, żeby powstrzymać niszczenie Ziemi. Przedstawienie było nie tylko bardzo pouczające, ale perfekcyjnie „zagrane” i wszystkim bardzo się podobało czego dowodem były gromkie brawa. Dziękujemy i zapewniamy, że wszystkie Wasze wskazówki będziemy stosować, bo jak powiedział prof. dr hab. Zbigniew Mirek, krakowski botanik „ …pokaż mi krajobraz, który tworzysz, a powiem ci kim jesteś.”