ROK SZKOLNY 2018/2019 ROZPOCZĘTY!

IMG_7148

3 września 2018 roku uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. O godzinie 8.00 podczas mszy świętej w kościele parafialnym w Sokolinie  modliliśmy się o dobry i bezpieczny rok szkolny. O godzinie 11.00 spotkaliśmy się w szkole. Najpierw pan Dyrektor – Tomasz Paluch przywitał gości – Wójta Gminy Opatowiec – pana Sławomira Kowalczyka oraz proboszcza parafii Sokolina – księdza kanonika Tadeusza Śliwę oraz uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Potem odśpiewaliśmy hymn narodowy i minutą ciszy uczciliśmy ofiary II wojny światowej. Następnie ksiądz kanonik oraz Pan Wójt złożyli wszystkim życzenia na nowy rok szkolny.  Kolejnym ważnym i radosnym punktem naszego spotkania w nowym roku szkolnym były podziękowania. Pan dyrektor wraz z przedszkolakami serdecznie podziękowali Wójtowi Gminy Opatowiec panu Sławomirowi Kowalczykowi za piękne przedszkole. Nowiutki budynek z super wyposażeniem – aż chciałoby się zostać przedszkolakiem. Na uroczyste otwarcie przedszkola zapraszamy 14 września o godzinie 11.30.

Na zakończenie Pan Dyrektor zapoznał wszystkich z organizacją pracy w nowym roku szkolnym, po czym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na krótkie spotkanie informacyjne.

 

” Są dwie rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom: pierwsza to korzenie, druga to skrzydła”

Carter Jr.

 Korzenie to rodzina, dająca dziecku miłość, poczucie bezpieczeństwa, świadomość swojego pochodzenia. To również szkoła przekazująca mądrość, wiedzę, przedstawiająca świat wartości, ideałów, wyposażająca w umiejętności przydatne w życiu codziennym. To miejsce, gdzie odnosi się sukcesy, ponosi porażki, uczy relacji społecznych.

Skrzydła to z kolei potencjał dziecka, jego zdolności, które możemy rozwijać i pielęgnować, aby zapewnić jak najlepszy w życiu start.

 

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/2019 życzymy wszystkim UCZNIOM, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, ale też rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was miejscem radości.

NAUCZYCIELOM oraz wszystkim PRACOWNIKOM SZKOŁY życzymy, spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.

RODZICOM zaś życzymy, by nowy rok szkolny przyniósł wiele
wiele radości i dumy z Waszych dzieci. Motywujcie je do nauki każdego dnia, zwracajcie uwagę, aby byli dobrymi ludźmi i szanowali siebie nawzajem.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej w Krzczonowie