TWÓRCZOŚĆ KACZMARSKIEGO – KONKURS RECYTATORSKI

Obraz 133

W dniu 3 grudnia w Kazimierskim Ośrodku  Kultury w Kazimierzy Wielkiej odbyła się  jubileuszowa, piętnasta edycja „Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego”, organizowana przez Ośrodek Kultury oraz NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej.

Uczniów szkół z terenu powiatu kazimierskiego zaproszono do udziału w konkursie recytatorskim. Celem było propagowanie i upowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego, upamiętnienie wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku oraz pogłębianie wiedzy historycznej młodzieży jak również doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Uczestnicy wystąpili  bez podziału na kategorie wiekowe- szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice – Weronika Minior z klasy VII oraz Maja Kowalska i Julia Paluch z klasy VIII, które zaprezentowały  wysoki poziom artystyczny mierząc się z trudnym repertuarem solidarnościowego barda. Dziewczyny do udziału w konkursie przygotowała polonistka – p .Maria Pawłowska.