PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI

IMG_9096

Albowiem Dziecię nam się narodziło,
Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.

Biblia Tysiąclecia, Księga Izajasza 9, 5–6

 

„A wczora z wieczora, z niebieskiego dwora. Przyszła nam nowina: Panna rodzi Syna….” Tą właśnie pastorałką przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, rozpoczęły tegoroczne spotkanie jasełkowe. Mali artyści w pięknych strojach na tle bożonarodzeniowej dekoracji prezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Przedstawienie było wyjątkowe, pojawiły się nawet i łzy wzruszenia. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przywołując tym samym czas, kiedy to w Betlejem narodził się mały Jezusek.  Do śpiewu włączyli się również rodzice.

Po przedstawieniu Pan Dyrektor pogratulował dzieciom talentów jakie zaprezentowały oraz podziękował paniom Justynie Krupa  i Magdalenie Trojan za  przygotowanie przedstawienia oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się pomoc przy organizacji ta pięknych jasełek. Następnie dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane bombki choinkowe. Pan Dyrektor Tomasz Paluch biorąc opłatek do ręki życzył wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świat, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku, wszyscy obecni połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, za nauczone perfekcyjnie swoje role, wierszyki, pięknie wyśpiewane kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wyjątkowo świąteczną atmosferę, a tym samym chwyciły za serca widownie.

Autor: Magdalena Trojan

 

Dzień później, czyli 21 grudnia 2018 spotkaliśmy się na jasełkach w szkole. Na wstępie pan dyrektor Tomasz Paluch powitał gości: proboszcza parafii Sokolina – księdza kanonika Tadeusza Śliwę, rodziców, dziadków oraz nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Przekazał również życzenia od Wójta Gminy Opatowiec – pana Sławomira Kowalczyka, który niestety nie mógł uczestniczyć w naszym spotkaniu z uwagi na liczne obowiązki.

Uczniowie – reprezentanci wszystkich klas pod kierunkiem katechetki – pani Anny Pudłowskiej przygotowali przepiękne przedstawienie, w którym przypomnieli nam historię narodzin Jezusa w Betlejem oraz spisku Heroda. Głównym bohaterom – Maryi, Józefowi i Jezusowi towarzyszyli liczni aniołowie, oczywiście przybyli też Trzej Królowie z darami i pastuszkowie aby pokłonić się Dziecinie. Nie zabrakło również dzieci ze wszystkich kontynentów, które przyniosły do Jezusa prośby, ale i zapewnienie o swojej miłości. Jasełka przeplatane były cudnymi polskimi kolędami i pastorałkami, w śpiewanie których angażowała się cała publiczność. Po jasełkach ksiądz proboszcz złożył wszystkim świąteczno – noworoczne życzenia.

Następnie pani Małgorzata Woźniak ogłosiła wyniki szkolnego konkursu na stroik bożonarodzeniowy. Wpłynęło bardzo dużo prac, a wszystkie piękne, dlatego też w tym roku nie było miejsc, a wszyscy otrzymali dyplomy za wyróżnienie lub udział w konkursie. Na zakończenie pan dyrektor życzył wszystkim radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku oraz  przypomniał, że przerwa świąteczna trwa do 1 stycznia i spotykamy się w szkole 2 stycznia 2019 roku.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas na spotkania opłatkowe. Nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych, łamania się opłatkiem i życzeń oraz wspólnego kolędowania. W tak miłej, świątecznej atmosferze zakończyliśmy wspólne świętowanie i udaliśmy się na przerwę świąteczną.

Choć życzeń było już wiele, niech będzie mi wolno jeszcze raz życzyć wszystkim spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz szczęśliwego Nowego Roku i cytując poetę Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego:

„Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem.”

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!