WESOŁEGO ALLELUJA!

koszyk-wielkanocny-gif

W oczekiwaniu

Gdy pierwsze kotki brzozowe
i listki drżące zielenią
niziutko skłaniają głowy
w cichym oczekiwaniu
na radość Niedzieli Palmowej
i kiedy świat cały
trwa w podniosłym Hosanna
choć wiemy
że przed największym Darem
naszej wiary
Krwawą Ofiarą
i Zmartwychwstaniem
Najwyższego
na Mękę zostanie skazany
co stanie się Jego udziałem
lecz zburzy bramę śmierci
zapewni nam życie wieczne
więc już teraz
w skupionym dziękczynieniu
także się w chór ten włączamy…
Alleluja!

Jadwiga Zgliszewska

W czwartek, 11 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel wielkanocny. W tym roku tydzień przed świętami, ze względu na egzaminy ósmoklasistów, które zaczynają się w poniedziałek i potrwają do środy, a od czwartku rozpocznie się wiosenna przerwa świąteczna.

Na początku spotkania pan dyrektor Tomasz Paluch powitał gości – proboszcza parafii Sokolina – księdza kanonika Tadeusza Śliwę, rodziców i wszystkich zebranych. Pan dyrektor życzył wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”. Przekazał również życzenia od Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec pana Sławomira Kowalczyka. Następnie zaprosił do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego.

Jak co roku przedstawiciele uczniów ze wszystkich klas pod kierunkiem pani katechetki Anny Pudłowskiej przygotowali piękne przedstawienie podczas którego przypomnieli nam sens Środy Popielcowej oraz Wielkiego Postu i symbolikę poszczególnych dni Wielkiego Tygodnia. Najwięcej radości oczywiście sprawił lany poniedziałek – aby zapewnić szczęście nie mogło obejść się bez lania wodą. Dostało się dosłownie wszystkim, nie oszczędzono ani księdza proboszcza, ani pana dyrektora.

Po przedstawieniu ksiądz kanonik życzył, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość, przypominając, że Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Ostatnim punktem naszego świątecznego spotkania było rozstrzygnięcie szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Wszystkie palmy wykonane na konkurs były piękne i oryginalne, dlatego komisja konkursowa przyznała same pierwsze miejsca. Dyplomy i upominki wręczył ksiądz proboszcz. I tym miłym akcentem zakończyliśmy apel.

Pan dyrektor przypomniał jeszcze wszystkim o piątkowych rekolekcjach i o dniach wolnych od zajęć. Spotykamy się w szkole po świętach, w środę 24 kwietnia. Oczywiście ósmoklasiści w dniach 15 – 17 kwietnia piszą egzamin.

Czas Świąt to czas kiedy składamy sobie życzenia. Niech i mnie będzie wolno życzyć wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego,  wzajemnej życzliwości oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób. WESOŁYCH ŚWIĄT!