DZIEŃ MAMY 2019

dofinansowanie-do-wymiany-piecow-program-zorza-wfosigw-wfos

dzień matki róża„Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie. A jednak równocześnie Mama to szereg praw, niezłomnych „pójściów spać”, okropnych „proszę to włożyć”, Mama to szorowanie ostrym ręcznikiem, to godziny odmierzone, żywot przyjemny, życzliwy, słoneczny, ale bez niespodzianek i zanadto świątobliwy.”

Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze

 Jak co roku w naszej szkole przedszkolaki oraz młodsi uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały przepiękne występy z okazji Dnia Mamy. Nie zabrakło wierszy, piosenek, tańców i oczywiście życzeń, a także podziękowań za wszystko co każda mama ofiarowuje swojemu dziecku. Dzieci dziękowały nie tylko za pochwały, czułe serce i uśmiech, ale też za dobre rady i mądre nakazy. Miłym akcentem były upominki jak zawsze wykonane własnoręcznie przez dzieci.

Wszystkim Mamom w dniu Ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!

W dniu 23. 05. 2019 r. z okazji obchodzonego  w naszej szkole i przedszkolu  Święta Mamy  i Dnia Ziemi przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt.: „ Bo, żeby  zdrowiej żyć,  dbajmy o naszą przyrodę ” . Celem przedstawienia było propagowanie ochrony przyrody i kształtowanie właściwych postaw ekologicznych i prozdrowotnych w śród dzieci i dorosłych . Dzieci pokazały dlaczego należy dbać o przyrodę i zwróciły szczególną uwagę na to, jak ważna jest ochrona naszej Ziemi przed zanieczyszczeniami i emisją szkodliwych substancji do atmosfery, co ma duży wpływ również na nasze zdrowie. Najmłodsi pokazali, że dbając o naszą planetę  możemy mieć czystą  wodę, świeże powietrze, zielone lasy, a przez to i lepsze zdrowie. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków i na koniec nagrodzili najmłodszych ogromnymi brawami. Przedstawienie przedszkolaków było kolejnym już działaniem realizowanym w ramach programu „Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej”.