ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Dziś, 2 września 2019 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw msza święta kościele parafialnym i bardzo trafne „6 zasad” księdza Arkadiusza,  dzięki którym czas spędzony w szkole na pewno nie będzie czasem straconym. Potem o godzinie 11.00 spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej w szkole. Po odśpiewaniu hymnu i uczczeniu minutą ciszy ofiar II wojny światowej pan dyrektor Tomasz Paluch powitał gości – Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec pana Sławomira Kowalczyka oraz proboszcza parafii Sokolina księdza kanonika Tadeusza Śliwę oraz wszystkich zebranych – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie, zanim pojawiły się  informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego, pan dyrektor wraz z panem burmistrzem i księdzem proboszczem uroczyście podziękowali paniom przechodzący na emeryturę – Wandę Migasińską i Annę Pudłowską. Pani Migasińska przepracowała prawie 40 lat(!), a pani Pudłowska 30. Obie panie w swoją pracę z dziećmi zawsze wkładały całe serce i zapał, aby jak najwięcej nauczyć, wyjaśnić i wpoić najważniejsze zasady postępowania godne dobrego człowieka i prawdziwego patrioty. Jako koleżanki z pracy zawsze gotowe były do pomocy i wsparcia. Za wszystko DZIĘKUJEMY – my współpracownicy oraz uczniowie.

„Najlepsze życzenia, to marzeń spełnienia.

Bo cóż piękniejszego, niż właśnie marzenia?

Wiek emerytalny po to jest nam dany,

By realizować niespełnione plany.

Więc nie ma co patrzeć na swą kartę zdrowia

Tylko łykać życie i się delektować.

Brać wszystko co jeszcze do wzięcia zostało

Póki posłuszeństwa nie odmówi ciało.”

Cieszcie się panie każdym dniem. Wszystkiego najlepszego!

Następnie pan burmistrz złożył wszystkim życzenia samych sukcesów w nowym roku szkolnym, a ksiądz kanonik przypomniał aby zawsze, również w życiu szkolnym kierować się zasadami moralnymi. W dalszej części spotkania pan dyrektor przedstawił wychowawców poszczególnych zespołów klasowych i przydział klas. Ostatnim punktem dzisiejszego dnia, było spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.

ODWOZY

Od jutra zaczynamy już lekcje. Koniec laby, zabieramy się do pracy!  Szkoła, to praktycznie każdego dnia kolejne wyzwania. Niektóre zrealizujecie łatwo i szybko, ale inne okażą się trudne… Zawsze jednak pamiętajcie kochani: