JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI! ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

IMG_1261

„Dziś dzień niezwykły, każdy to powie…”

Pod takim hasłem dnia 25 października 2019 r. uczniowie klasy pierwszej zostali uznani za prawdziwych uczniów.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy ósmej – Patrycja i Kacper, którzy powitali zaproszonych gości i wszystkich zebranych. Potem do akcji wkroczyły pierwszaki z  programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Woźniak. Dzieciaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie, ale też musiały wykazać się umiejętnościami matematycznymi, znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, sprawnością fizyczną, no i oczywiście zdać egzamin z patriotyzmu. Wszystko to wykonały znakomicie. Na zakończenie zostało już tylko sprawdzenie stopnia zaufania do wychowawczyni i swoich rodziców, którzy przygotowali dla uczniów tajemniczy eliksir. Okazało się, że zaufanie dzieciaków jest bezwarunkowe – wszyscy wypili eliksir i – mimo, że chyba był trochę kwaśny- na buziach pojawił się szeroki uśmiech. W zamian za to otrzymali przepiękne „medale uśmiechu”.

Po programie artystycznym słowa do pierwszaków skierował pan dyrektor Tomasz Paluch. Nawiązując do motta uroczystości uświadomił pierwszakom, że tak naprawdę ten dzień jest dla nich dniem, w którym przyjmują na siebie niezwykłe obowiązki – naukę, odrabianie zadań domowych, przygotowywanie się do zajęć, słuchanie pani na lekcji, pomaganie sobie nawzajem, bycie uprzejmym, grzecznym i życzliwym wobec siebie nawzajem i wszystkich pracowników szkoły. Pan dyrektor wytłumaczył też dzieciom, że obowiązek to bardzo poważna sprawa – nie można ich zaniedbywać, ale trzeba je koniecznie wypełniać najlepiej jak tylko się da.

Kolejny punktem uroczystości było odśpiewanie hymnu narodowego i złożenie ślubowania przed sztandarem szkoły. Potem pan dyrektor ołówkiem otrzymanym od wychowawczyni klasy pierwszej, dokonał aktu pasowania, a wychowawczyni wręczył dyplomy.

O pierwszoklasistach pamiętali również uczniowie klasy drugiej, którzy wspólnie ze swoją wychowawczynią przygotowali dla swoich młodszych kolegów krótki występ artystyczny, podczas którego okazało się, że wbrew pozorom każdy ma swoje obowiązki, nawet ci, którzy wydawać by się mogło wiodą życie beztroskie. Po występie obdarowali swoich młodszych kolegów upominkami.

Na zakończenie jeszcze tylko słodkie prezenty od rodziców i pamiątkowe zdjęcie. I tak oto nasi pierwszoklasiści stali się nowymi obywatelami naszej szkolnej społeczności. Gratulujemy i życzymy Wam wielu sukcesów oraz wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów.

Po tak wyczerpujących przeżyciach uczniowie klasy pierwszej i drugiej udali się na odpoczynek przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.