UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

IMG_2952

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Oczywiście nie nastąpiło to ot tak sobie. Najpierw pierwszoklasiści musieli udowodnić, że poradzą  sobie w trudnej sytuacji. A taka właśnie się zdarzyła… Na uroczystości pojawiła się zła wróżka, która poczuła się urażona tym, że nie została zaproszona i pojawiła się ze złym zaklęciem – odtąd dzieci miały się uczyć, ale nic nie pamiętać. Takie zaklęcie na uczniach to przecież tragedia! Co zrobić. Na szczęście była też Dobra Wróżka, która pomogła dzieciom zdjąć zły czar. Pierwszoklasiści musieli udać się w podróż do trzech krain: muzyki, miłości i mądrości. Tam, po wykonaniu zadań otrzymali dary: klucz wiolinowy, pszczółki i serca. Po zdobyciu wszystkich okazało się, że Dobra Wróżka nie miała już żadnego problemu z odczarowaniem złego zaklęcia. Zarówno Dobra Wróżka, jak i podarunki to tylko symbole, tak naprawdę dzieciaki same zdjęły zły czar dzięki swojej odwadze, chęciom, pracowitości, wytrwałości i systematyczności. Coś wam to przypomina? Czy to przypadkiem nie są cechy UCZNIA? Dokładnie tak. Nie pomogą żadne czary ani zaklęcia, jeśli sami nie będziecie pracować. Nie ważne czy pierwszoklasista czy uczeń klasy ósmej.

W dalszej części uroczystości odśpiewaliśmy hymn narodowy, a potem pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Potem pan dyrektor Tomasz Paluch dokonał pasowania na uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Krzczonowie: Oliwii Piwowarczyk, Franciszka Gila, Izabeli Tomal, Miłosza Juszczyka, Natalii Zelek, Jakuba Jagielnika i Nikoli Pięta.

Następnie swoich młodszych kolegów i koleżanki powitali uczniowie klasy drugiej.  Na zakończenie jeszcze tylko słodki upominek od Mam i już można powitać pierwszoklasistów w gronie uczniów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Wam wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.