PRZEDSZKOLAKI NA BALU KARNAWAŁOWYM

„W Karnawale same bale, zatem bawmy się wspaniale!”

Karnawał, zapusty – okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Nazwa pochodzi od włoskiego carnevale, z łaciny: carnem levāre („mięso usuwać”) bądź caro, vale („żegnaj mięso”). Oznaczały pożegnanie mięsa przed rozpoczynającym się wielkim postem. (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karnawa%C5%82)

Bal karnawałowy dla przedszkolaków, to niezwykły i długo wyczekiwany dzień dla dzieci. Dostarcza im wiele radości i przeżyć. Tak też było w czwartek 24.02.2022r. w naszym przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Tego dnia już od samego rana dzieci wraz ze swoimi Paniami rozpoczęły wspaniałą zabawę taneczną. Przebrane za bohaterów znanych bajek wyglądały uroczo, na tle pięknie ubranej sali przedszkolnej.  Poza tańcami organizowane były również zabawy i konkursy, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo chwilowego zmęczenia. W chwilach wytchnienia smaczny poczęstunek oraz słodki pączek dodał dzieciom energii do zabawy.  Na pamiątkę  karnawałowego dnia, została stworzona foto budka z kolorowych balonów, gdzie każdy bohater mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Cały dzień upłynął we wspaniałych nastrojach i przy dobrej zabawie.

Magdalena Trojan