DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ – ZMARZLACZEK 2022

Dnia 5 marca 2022 roku grupa harcerzy 41 BDWp z Krzczonowa wzięła udział w XVII Harcerskim Rajdzie ,,Zmarzlaczek 2022” oraz Hufcowych Obchodach Dnia Myśli Braterskiej zorganizowanym przez Hufiec ZHP w Busku – Zdroju.

Po przyjeździe do Buska, zgromadziliśmy się w Domu Harcerza, czekając na pozostałe drużyny. Kiedy już wszyscy dotarli, zebraliśmy się na placu przy budynku. Na zbiórce zostaliśmy powitani przez dh hm Adama Gadawskiego i dh hm Teresę Leszczyńską. Następnie została omówiona trasa i zadania, po czym stopniowo, drużyna po drużynie w niewielkich odstępach czasowych, wyruszała w trasę. Wędrowaliśmy po Busku – Zdroju, po najciekawszych zakątkach miasta, zgodnie z mapą, a przy każdym ,,przystanku” czekały na nas zadania – niespodzianki, które musieliśmy wykonać. Końcowym punktem rajdu było BSCK w Busku – Zdroju. Tutaj na wielkiej sali zgromadziliśmy się wszyscy i czekaliśmy na dalszy przebieg wydarzeń. Harcerze wysłuchali historii Roberta Badena – Powella i jego żony, w rolę których wcielili się dh Bartek i dh Ada. Potem odbył się konkurs wiedzy na temat Roberta Powella.

Najciekawszym i najbardziej wyczekiwanym punktem rajdu był tort z okazji  urodzin Roberta Baden – Powella – twórcy skautingu oraz Dnia Myśli Braterskiej, którym zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy. Nie brakowało też pląsów i zabaw przy muzyce, przy której wszyscy świetnie się bawili.  Pogoda była wyśmienita.

Na koniec każdy zastęp otrzymał dyplom za udział w rajdzie, plakietkę i lizaka. Trochę może zmęczeni, ale radośni i szczęśliwi, wróciliśmy do domów.

Był to wspaniały dzień pełen wrażeń, emocji i niespodzianek, który na pewno na długo  pozostanie w pamięci naszych harcerzy!

Tekst: Małgorzata Woźniak