DZIEŃ KOBIET 2022

58239788_n

Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. W Polsce święto było popularne w okresie  PRL. Obecnie corocznie odbywają się organizowane przez feministki manify, czyli demonstracje połączone z happeningiem na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Prezentami są najczęściej kwiaty lub słodycze.

(źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzień_Kobiet)

W naszej szkole z okazji Dnia Kobiet uczniowie pod kierunkiem pani Marii Pawłowskiej i pana Wiesława Tomala, przygotowali program artystyczny. Były to wiersze, piosenki i tańce. Nie zabrakło również życzeń i kwiatów od męskiej części szkolnej społeczności.

Nie obyło się też bez drobnych uszczypliwych uwag na temat kobiet i ich zachowania, ale wcale się nie obraziłyśmy, wręcz przeciwnie. Dziewczyny z klasy ósmej przygotowały prezentację różnych typów kobiet udowadniając tym samym, że mamy poczucie humoru i dystans do siebie. Na temat kobiet powiedziane było podczas występów bardzo wiele i wszystko to się zgadza, bo jak powiedział  Fryderyk Nietzsche Cokolwiek się powie o kobiecie – jest prawdą.”

Wszystkim kobietom – tym dorosłym i tym mniej dorosłym życzę  zdrowia, sukcesów, siły,  determinacji w dążeniu do celu i szczęścia. Wiary w siebie i swoje umiejętności. Realizujcie się tak, jak tego chcecie i pamiętajcie, że jesteście wartościowymi osobami.