III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – etap gminny 

W dniu 10.10.2023 r., dzieci z grupy 5- 6 latków, brały udział w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie  Przedszkolaka. Głównym celem Olimpiady organizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty jest rozwijanie sprawności fizycznej, współdziałanie w zespole oraz świetna zabawa dzieciaków.

Zawody odbyły się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Opatowcu. To tam mali sportowcy, udali się wraz ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, którzy trzymając kciuki i dopingując dodawali otuchy sportowcom.  Gości powitał Dyrektor Zespołu pan Tomasz Paluch, przedstawiając głównego sędziego panią Monikę Kościółek, oraz życząc wszystkim dobrej i bezpiecznej zabawy.

Mali olimpijczycy konkurowali w czterech dyscyplinach: bieg sztafetowy, bieg z przeszkodami, rzut woreczkami do koła hula-hop oraz skok w dal z miejsca. Podczas zawodów mogły liczyć na doping licznie zgromadzonych rówieśników oraz pomoc uczniów. Po wyrównanej walce, gminę Opatowiec w dalszych potyczkach będą reprezentować dzieci z Opatowca. Wszystkim sportowcom gratulacje złożyła sędzia główny, pani Monika Kościółek, wręczając dyplom, puchar oraz pamiątkowe  odznaki z logo olimpiady ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec pana Sławomira Kowalczyka.

Po zmaganiach dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Impreza udała się znakomicie. Dzieci rywalizowały ze sobą w sportowym duchu, ale przede wszystkim dobrze się bawiły. Pociechy z naszego przedszkola spisały się wspaniale, dały ogromny popis swoich umiejętności.  Olimpiada była dla nich wspaniałym doświadczeniem i wyzwaniem. Wrócili zmęczeni, szczęśliwi z odznakami do swojego przedszkola.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: pani Barbara Zbertek i pani Ewa Cabaj, oraz szkolny koordynator pani Aleksandra Cugowska.

Koleżankom i kolegom z przedszkola w Opatowcu, życzymy powodzenia, trzymamy mocno kciuki za reprezentowanie Gminy na szczeblu powiatowym w Kazimierzy Wielkiej.

Magdalena Trojan