ODKRYWAMY NOWE LĄDY….

Pod takim hasłem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Krzczonowie odbyło się pasowanie na przedszkolaka –  wyjątkowa uroczystość.

Miała ona miejsce 27 października 2023 roku.  Przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawczyń Barbary Zbertek i Magdaleny Trojan zaprezentowały uczniom i licznie zgromadzonym rodzicom swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Artyści zabrali nas w morską podróż rozpoczynając występ  przepięknym tańcem łączącym trzy znane wszystkim melodie. Dzieci w marynarskich barwach prezentowały się wspaniale, a tańcząc pokazały swoje talenty i wielki zapał..

Cały występ był ogromnym przeżyciem zarówno dla młodszej jak  i starszej grupy przedszkolaków. Z uśmiechami na twarzach dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki otrzymując od wszystkich zgromadzonych gości gromkie brawa, po czym z wielkim przejęciem wspólnie złożyli przysięgę: zgodnie się bawić, pilnie się uczyć, sprzątać zabawki, nigdy nie płakać oraz słuchać pani.

Pani Dyrektor Lucyna Tułak w interesujący sposób wyjaśniła znaczenie słowa PRZEDSZKOLAK , a następnie  za pomocą czarodziejskiego lizaka dokonała uroczystego Aktu Pasowania.
Ceremonia przebiegła w ciepłej i wzruszającej atmosferze. Nie zabrakło życzeń, dyplomów  dla każdego przedszkolaka oraz słodkich upominków od rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń.

 

                                                                                                    Barbara Zbertek