ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 20 października -2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyła pani dyrektor Lucyna Tułak, nauczyciele, rodzice uczniów klasy pierwszej oraz społeczność uczniowska naszej szkoły.

Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Piękną częścią artystyczną i odpowiedziami na zadane pytania dzieci  potwierdziły, iż wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała pani dyrektor. Tym samym pierwszaki: Nadia Jaglińska, Franciszek Kłos, Alan Łyko, Karol Rams, Iga Wcześniak, Bartosz Zelek zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pszczoły „Wojnara” w Krzczonowie. Na pamiątkę tej ważnej uroczystości zostały  wręczone dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Młodszych kolegów krótką częścią artystyczną przywitali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej życząc im sukcesów w nauce. Tradycyjnie pierwszoklasiści dostali od starszych kolegów upominki.

Wspaniała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych, bohaterów tego dnia, czyli uczniów klasy pierwszej.

 

Wychowawczyni Mariola Fetela